Nové auto poslouží všem stejně jako v běžné rodině (Rakovnický deník)

Nové Strašecí – Nové auto Ford Tranzit od pátku slouží obyvatelům Dětského domova v Novém Strašecí a rozhodně jim ulehčí život.

Udělalo radost hlavně dětem, které ho hned vyzkoušely. Díky autu se dostanou nejen na výlety, ale pomůže jim třeba i při vzdělání, například s dopravou na zájmové kroužky. Samozřejmostí je i zásobování, stejně jako v běžné rodině.

„Auto je pro nás nezbytné. Představte si, že máte osmi nebo šestičlennou rodinu a jste bez auta. Osmičlenná rodina, to je vlastně třetina našich dětí a jedna rodinná skupina. Auto potřebujeme nejen pro děti na výlety, to je až ta poslední nutnost, ale také k zajištění vzdělávání, provozu chráněného bydlení, které máme v Rakovníku, i třeba k zásobování," vysvětloval při slavnostním předání auta ředitel domova Alexandr Krško.

Nový devítimístný Ford Tranzit tak vystřídá auto, které tady jezdilo téměř sedm let před tím. S ním se obyvatelé domova dostali nejdál až do Francie, byli v Alpách, Tatrách, takže auto najezdilo hodně kilometrů. Bez něj by to nebylo možné.

více zde